Tříkrálová sbírka

Ve dnech 6. a 7. ledna se v naší obci prvně konala tříkrálová sbírka. Zatímco v okolních obcích (Římov, Střížov, Heřmaň) se rychle vžila, nebyl u nás nikdo, kdo by byl ochoten obcházet domy a vybírat peníze. Kronikáři obce Janu Šimánkovi se podařilo získat pro tuto dobrou věc děti z Doudlebánku a společně obešli více než 40 domů v Doudlebech a Straňanech. Všude dostaly děti kromě peněz do zapečetěných pokladniček také cukrovinky a zvláště staří občané byli obchůzkou upřímně dojati. Celkem se vybralo 9 549,- Kč a peníze byly použity dva projekty charity v jihočeském regionu –  Hospic v Prachaticích a Dům pro matku a dítě ve Veselíčku.

Jarní pouť

Druhý ročník obnovené jarní poutě v Doudlebech připadl na 25. března. Při slavnostní mši tentokrát zazpíval Doudlebský sbor, který sestavil Ladislav Chyňava ml. z místních zpěváků.

Změna ve správě farnosti

V neděli 10. června se doudlebská farnost slavnostně rozloučila s dosavadním panem farářem Karlem Hamplem, který odešel na nové působiště v Březnici. Doudlebskou farnost spravoval od roku 2002, tedy přesně deset let. Zároveň s ním odešel i pomocný jáhen Vojtěch Talíř, který bude působit na Českokrumlovsku.

Od července  je doudlebská farnost spravována už nikoli z Boršova, ale z fary u sv. Jana Nepomuckého v Českých Budějovicích. Novým doudlebským farářem byl ustanoven P. Mgr. Tomasz Piechnik, který pochází z  oblasti města Kielce ve středním Polsku. Je stár čtyřicet let a v Čechách působí už třináct let, takže ovládá výborně češtinu.

Mše svaté v Plavě a Stropnici

V sobotu 22. září se v naší farnosti konaly hned dvě mše svaté pod širým nebem. Obě sloužil náš P. Tomáš Piechnik u příležitosti setkání rodáků – jednu v obci Plav a druhou v Dolní Stropnici.  V Plavě se konala mše dopoledne na návsi před statkem č. 11 „u Brkalů“; právě na tomto místě byla mše v minulosti sloužena již vícekrát. Během mše byl posvěcen nový prapor místního sboru dobrovolných hasičů.  Aniž by se organizátoři předem domluvili, konalo se setkání rodáků rovněž v sousední vesničce Dolní Stropnici, opět u příležitosti  písemné zmínky o obci. Mše svatá zde začala v 15.00 a byla spojena s posvěcením opravené kapličky, která se nachází hned na začátku obce. Stejně jako v Plavě i zde hudební doprovod za pomoci přenosných varhan zajistila Jiřina Čurnová. Třebaže ke konci začalo poprchávat, také tato mše proběhla důstojně a jistě zůstane dlouho v paměti místních občanů.